Ubezpieczenia zdrowotne w Chicago dla całej chicagowskiej polonii!

Jeśli mieszkasz w Chicago lub na przedmieściach i poszukujesz od dłuższego czasu stabilnej i wiarygodnej firmy ubezpieczeniowej – zapraszamy do naszego biura przy 6020 W Higgins Ave w Chicago.

Lokalziacja naszego biura


Formularz informacyjny

Polacy mieszkający w Chicago i wykazujący odpowiednie dochody mają prawo do opieki medycznej w ramach państwowej lub stanowej służby zdrowia.
Dostęp do opieki medycznej w Chicago jest bardzo szeroki, a karta ubezpieczenia na zdrowie wydawana jest osobom, które wypełniły odpowiednie formularze i zostały zaakceprowane w programach zdrowotnych obowiązujących w stanie Illinois.

Ubezpieczenie zdrowotne “Medicare”

Medicare przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 65 lat i przepracowały w Stanach Zjednoczonych przynajmniej 40 kwartałów, czyli 10 lat. Przy okazji warto wyjaśnić, że obywatele i stali rezydenci, którzy mają 65 albo więcej lat, i są w USA co najmniej 5 lat, mogą wykupić za dodatkowe składki część A i B Medicare, nawet jeżeli nie mają wymaganego stażu pracy.

Koszt tego jest wysoki. Niemniej przepisy mówią, że osoby uprawnione do wykupu Medicare (Medicare buy-in) mogą wybrać pomiędzy wykupem Medicare albo Obamacare.